עיצוב ממשק משתמש

תחום ה- Graphical User Interface הפך להיות חלק בלתי נפרד מעולם הדיגיטל בכל המובנים ובכל ההיבטים בין אם לשימוש פרטי בסמארטפון, בטאבלט או במחשבים האישיים שלנו ובין אם למטרות עסקיות, ארגוניות וציבוריות. בכל מקום בו עוסקים בבניית אתר, בלוג, פיתוח אפליקציה או תוכנה יש עיסוק מסיבי ובלתי פוסק בתהליך של עיצוב ממשק למשתמש.

מה זה אומר בכלל?
שינויים רבים חלו בעשרים השנה האחרונות בכל מה שקשור לעולם הדיגיטל. מי הרי חשב שבשנות ה-80 כאשר המחשב הראשון יפרוץ לעולם, שנגיע לימים בהם טכנולוגיית הטאצ׳ שולטת, לסיטואציה בה נשאל את הסמארטפון שלנו שאלות בקול שלנו והוא יענה לנו מיד, או שנוכל תוך דקות בודדות לעשות קניות הביתה דרך אפליקציה, לאסוף את המוצרים ומישהו כבר ידאג שם שהם יגיעו עד לפתח הבית שלנו. 

תחשבו על עצמכם – מה גורם לכם להוריד ולשמור אפליקציה מסוימת? באילו אתרי אינטרנט אתם עושים קניות, איך אתם לומדים ושואבים את המידע שלכם – מענה על שאלות אלה יחדד עבורכם את החשיבות של עיצוב ממשק משתמש חכם.

ככל שהזמן עובר, הטכנולוגיה עולה עוד שלב מה שהוביל לכך שהממשקים של היום מאופיינים באינטרקטיביות המכונה UX. ראשי תיבות או קיצור של User Experiance או בעברית – חויית משתמש. 

זה בדיוק מה שצוות המרצים והמומחים שלנו בא ללמד ולהעביר אתכם בקורסי העיצוב הגרפי של Hackeru. כמובן שהרעיון הוא להביא את הממשק לרמה שהוא לא רק נראה מדהים, אלא גם להפוך את השימוש שנעשה בו על ידי הגולש או המשתמש לקל, נוח, פשוט ונעים לעין.

הדרך שבה נקבע את הקונספט המאפיין את האתר או התוכנה, חלוקת הקטגוריות, העיצוב עצמו, הצבעים, הפונט, הגישה, המהירות – אלו ועוד משפיעים על חווית הגלישה בצורה שתגרום לגולש להחליט – להישאר או לעבור הלאה. 

זה כל כך חזק עד שחווית המשתמש מעודדת קנייה ואף קובעת בפועל את גורל ההכנסות באתרי מכירות למשל. 

בנוסף, גוגל שהיא השחקן המרכזי בתהליך אחר חיפוש מידע גם הציבה למקדמי ובוני האתרים מטרה להפוך את הממשק לאינטואיטיבי, התאמת אתרים לסמארטפון היא חלק בלתי נפרד מהקביעה הזו.

איך אנחנו נכנסים לתמונה?
במסגרת קורס לימודי עיצוב גרפי של Hackeru לא רק תלמדו את מהותן של תוכנות עיצוב מתקדמות כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין ואדג׳ אלא גם נלמד לעומק את תחום חוויית המשתמש לעומקה. 

במהלך הקורס נבין את השפעת הממשקים השונים על חיי היומיום, נכיר את צורכי הלקוח ונאפיין את החוויה לפיהם, נבין איך בונים בצורה נכונה פרוייקטים ונבחן את חלקי הממשק השונים. 

בסיום הקורס, נדע איך ליישם מודלים שונים בצורה שתאפיין את הממשק כידידותי למשתמש בשילוב אינטרקטיביות לצד פונקציונליות

×