פרסום באינטרנט

העתיד כולו דיגיטלי" אמר ג'ון רן, נשיא ומנכ"ל אומניקום, אחת מחברת הפרסום הגדולות בעולם, וחיזק והוסיף "כל צורות התקשורת יהיו דיגיטליות". 

מתי ואיך הכל התחיל?
האינטרנט החלה באמצע שנות השישים כפרויקט של הסוכנות למחקרים מתקדמים של מחלקת ההגנה האמריקאית. מדענים וחוקרים פיתחו את האינטרנט כאמצעי לתקשר ושתף מידע בין מוסדות מחקר שונים. על מנת לעשות זאת הם יצרו "פרוטוקולים" חדשים, הסכמים שקבעו כיצד מחשבים ישוחחו זה עם זה כאשר הם מחליפים מידע.

האינטרנט המודרני מבוסס על פרוטוקולים אלה. פרוטוקולי האינטרנט נעשו פופולריים יותר ויותר ככול שהתחברו אליה יותר מכוני מחקר, אוניברסיטאות ותאגידי הייטק. בעבר היתה האינטרנט משהו בלתי ידוע לציבור הרחב, והיא מומנה, בעיקרון, על ידי ממשלות ומוסדות ציבוריים. 

בשנת 1989 הועלה לראשונה הרעיון של רשת גלובאלית משותפת בידי טים בנרנס-לי שפיתח את פרוטוקולי הHTML המאפשרים לאינטרנט להפוך למה שהיאהיום.מה שבתחילתו היה פרויקט שנשלט בידי משרד ההגנה האמריקאי, בעקבות לחץ בינ"ל וריבוי הולך וגובר של משתמשים יצא למעשה משלטיתו עד כדי שבתחילת שנות התשעים בעצם נאלצה ארה"ב לוותר על שליטתה באינטרנט. 

האינטרנט כדרך העולם
לעלייתה של הWorld Wide Web האינטרנט התפתחה למה שהיא כיום – מדיום מדומה לשיתוף מידע בעל אופי מסחרי, חברתי ובעצם כל סוג של מידע. עם בשנות ה90 עוד היו שחשבו שהאינטרנט היא שיגעון חולף, כיום ברור שעלייתה של האינטרנט היא זריחתו של עידן המידע המודרני אותה ניתן להשוות להמצאת הדפוס, או אפילו.. להמצאת הגלגל.

קצב ההתפשטות של תופעה זו בעשור האחרון הוא כה מסחרר, מאחוז קטן מאד של משקי בית המחוברים לאינטרנט, כיום בישראל כמעט כל משק בית מחובר לאינטרנט, נדיר למצוא אנשים שאינם מחוברים לדואר אלקטרוני ו\או לרשת חברתית.

בניית אתר באינטרנט
במציאות של היום, אם אין לעסק שלך אתר באינטרנט, אתה לא נמצא על מפת העסקים. כל עסק הרוצה לפנות אל קהל רחב של לקוחות, לפרסם את שירותיו ולהגדיל את החשיפה לעסק, בין עם העסק חדש או ותיק, חייב לבנות אתר באינטרנט. בניית אתר תדמית באינטרנט וקידומו על בסיס קבוע, הינו הדרך הנכונה והיעילה ביותר להגדיל את נפח הלקוחות בעסק שלך.

במגביל, היום אנשים דואגים לפרסם את העסק שלהם גם דרך רשתות חברתיות כגון פייסבוק ולהקים פרופילים עסקיים ששומרים על קשר הדוק בין האוהדים של העמוד ותזכורות לאוהדים שהעסק עובד.

×